hacimustafayelkenoglu

Kurucumuz olan Hacı Mustafa YELKENOĞLU; ticari hayatına 1940’lı yıllarda başlamıştır. O günden bu güne kadar ticaretle uğraşmış olan kurucumuz bir dönem yatak üretim sanayinde de faaliyet göstermiştir. Yıllara dayanan tecrübesini evlatlarına aktarmaya çalışmış, 1990 yılında bayrağı onlara teslim etmiştir. 1985 yılında Yelkenoğlu İnşaat Malzemeleri İnş. San. Tic. Aş. Olarak şirketleşerek gerek seramik sektöründe gerek tesisat sektörün hizmet vermeye devam etmiştir.

21 sene tek çatı altında faaliyetlerini sürdüren şirketimiz 2006 yılında Yelken Sıhhi Tesisat ve Isı Malzemeleri Ltd. Şti. olarak tesisat ve ısı kolunu ayırmış, yeni bir kuruluş olarak faaliyetlerine başlamıştır. Süre gelen zamanda ürün gamını ve tedarikçiliğini sağladığı markaları genişleten şirketimiz, bugün 50 nin üzerinde markanın bayiliğini ve 10.000 ‘e yakın ürünün tedarikçiliğini yapmaktadır.
Hem hizmet verdiği sektörün genişlemesi hem de ürün çeşitliliğinin artmasından dolayı hedef kitlesini genişletmeyi amaçlamış, Yelken Yapı Malzemeleri İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şti. olarak 2018 yılında firma ismini patentleterek yenilemiştir.

Kurucumuz Hacı Mustafa Yelkenoğlu’ nun miras bıraktığı “ evladım esnaf beyaz hümayine (beyaz kumaş) benzer leke götürmez “ anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.